5 najbardziej Insta Friendly miejscówek na wieczór w Krakowie
dodano 20 listopada 2018

Był sobie Instagram

To że Instagram to portal społecznościowy, który powstał z myślą o dzieleniu się zdjęciami z innymi użytkownikami tej aplikacji wszyscy już wiedzą. To, że jest to miejsce, w którym ludzie za pomocą fotografii i hasztagów opisują widziany z ich perspektywy świat też jest nam dobrze znane. Nie dziwi nas także fakt, że od uruchomienia Instagramu 8 lat temu zmieniło się wiele. Nowe funkcje, udogodnienia, nowe możliwości edycji zdjęć czy personalizacji kont sprawiły, że platforma dla millenialsów osiągnęła światowy sukces. Śmiało możemy powiedzieć, że Instagram przeżywa obecnie lata swojej świetności. Imponuje nie tylko ciągle rosnąca liczba jej użytkowników, ale także coraz częstsze pojawianie się samych marek na tym portalu społecznościowym.

Dziś z aplikacji Instagram na całym świecie korzysta ponad miliard ludzi. Według ostatnich badań co szósty Polak jest jej użytkownikiem (a nie oszukując się 8 milionów kont wg. raportu Gemius/PBI z lipca 2018 r. to ogromna liczba i nie powinniśmy przejść obok niej obojętnie). Wielu użytkowników Instagramu przyznaje, że jest to dla nich ważne źródło inspiracji, a także sposób na łatwiejsze dotarcie do interesujących ich treści. Ponadto ten już nie tak nowy portal społecznościowy idealnie wpisuje się w nowe trendy komunikacji obrazem, docierając już nie tylko do millenialsów, ale coraz częściej także i do starszych pokoleń, które dotychczas, by wyrazić siebie w sieci wybierały takie platformy jak Twitter czy Facebook. Warto pamiętać, że sama platforma stała się też wyznacznikiem trendów. A o jednym z nich, możecie przeczytać poniżej.

 

Co w ogóle oznacza Instafriendly?

W świecie opanowanym przez social media nowe trendy powiązane są z tymczasową modą na dane przedmioty, zachowania czy zjawiska pojawiające się w sieci. Równolegle z tymi nurtami samoistnie tworzą się nowe wyrażenia, które powstają spontanicznie, jak same trendy. Rodzą się z potrzeby wyrazu nowych, nieznanych dotąd zjawisk. Obecnie na Instagramie od dłuższego czasu spotykamy się z modą na “piękne miejsca”. Miejsca te Instagramowicze wybierają nie tylko dlatego, by przebywać w inspirującej i po prostu ładnej przestrzeni, ale coraz częściej także po to, by zrobić interesujące zdjęcia i móc pochwalić się nimi w swoich social mediach. Wraz z rozwojem tej tendencji wśród użytkowników Instagramu rodzi się nowe nazewnictwo. Nikt nie mów już o “pięknych miejscach”, w których warto bywać, za to coraz częściej używa się określenia “Insta Friendly”. Wyrażenie to powstało z połączenia angielskich słów “Instagram” i “Friendly”. Wyraz “Instafriendly” doczekał się już swojej pozycji w słowniku, który definiuje ją jako: nazwę używaną do opisania lokalizacji, zazwyczaj restauracji, w której użytkownik ma możliwość skorzystania z sieci komórkowej lub darmowego wi-fi, a także gdzie panuje odpowiednie oświetlenie, aby prawidłowo uchwycić wygląd dań i opublikować zrobione przez siebie zdjęcia na portalu.

 

Nowa seria #Kraków

Nie chcąc pozostać w tyle, śledzimy bacznie konta krakowskich restauracji na Instagramie, podpatrujemy, jak wygląda życie ich gości, jak oni widzą odwiedzanie miejsca, jak o nich piszą, co publikują i kiedy. Interesuje nas prawdziwe życie na Instagramie, chcemy być blisko tego, co aktualnie dzieje się w social mediach. Z tego też powodu powstał dzisiejszy post, tj. wpis, w którym dzielimy się z Wami naszymi InstaFriendly miejscami z Krakowa. Miejscami, które nie tylko znane są nam z dobrej kuchni czy niesamowitego klimatu, ale przede wszystkim z tego, że idealnie wpisują się w obecny trend bycia “InstaFriendly”. To miejsca, w których bywają chętnie zarówno mieszkańcy Krakowa, jak i turyści. To restauracje i kawiarnie, które rozkochały w sobie Instagramowiczów, a także nas.

Ten wpis, to początek naszej serii, w której będziemy pokazywać Wam naszym zdaniem topowe krakowskie miejsca, które powinien odwiedzić każdy prawdziwy Instagramowicz 😉

 

Wieczór z Instagramem

Wybór jedynie pięciu krakowskich restauracji, które naszym zdaniem zasługują na znalezienie się w tym rankingu nie był wcale takie prosty. Zastanawialiśmy się: gdzie wieczorami tętni życie i jakie miejsca są najchętniej oznaczane w relacjach czy postach przez Instagramowiczów? Gdzie powtarza się trend celebracji kolacji czy romantycznych randek i śmiałość do publikacji tych wyjątkowych dla nas momentów w sieci? Bacznie śledzą przez ostatni czas gastronomiczną stronę social mediów w Krakowie udało się na wybraliśmy kilka miejsc, które naszym zdaniem śmiało pod swoimi postami mogą dodawać hasztag #instafriendly. Zobaczcie o jakich miejscach mowa!

 

Lipowa 6F

Lipowa 6F, to połączenie winiarnii i wine baru. Miejsce zachwyca swoim niepowtarzalnym klimatem, a także celebracją slow life. Znajdziecie tu dobrą gastronomiczną prasę (jak Kukbuk), a także rzemieślnicze, regionalne piwa czy przepyszne desery. Na Instagramie główne skrzypce odgrywa tu oczywiście wino, a także drewniany bar, przy którymi siadają goście, by miło pogawędzić z barmanem i zrobić idealne zdjęcie na swój Instagram.

View this post on Instagram

Friday 🍷

A post shared by Tetiana Postol (@tsppt) on

 

Scandale Royal

Scandale Royal to nie tylko kultowa, krakowska restauracja położona przy Placu Szczepańskim. To obecnie także jedno z najbardziej InstaFriendly miejsc. Zarówno na żywo, jak i na Instagramie zachwyca przede wszystkim autorskimi koktajlami czy wyszukaną kuchnią. Uwaga! Użytkownicy portalu pokochali Royale także za piękny ogródek, w iście paryskim stylu.

 

 

Cargo

Cargo to jedno z najmodniejszych krakowskich miejsc (mieszczące się przy Dolnych Młynów 10) w tym rankingu. Restauracja przyciąga uwagę przede wszystkich miłośników mięsnych dań, a także instagramowiczów zakochany w nieco surowej, industrialnej architekturze. To także miejsce, w którym zwyczajnie dobrze jest bywać.

PS. Fantazyjne dania i piękny ogródek wieczorową porą doszczętnie zjednały sobie fanów tej aplikacji, co widać na załączonym obrazku. 😉

 

Restauracja Filipa 18

Restauracja Filipa 18 mieści się w samym centrum Krakowa. To miejsce, które łączy w sobie polską tradycję i nowoczesność. Nas i Instagramowiczów zachwyciła wnętrzami, a także perfekcyjnie podanymi daniami i romantycznym klimatem, który widać także na zdjęciach.

View this post on Instagram

Są takie miejsca do których chciałoby się wracać codziennie 🙏🏻 i właśnie @restauracja_filipa18 do takich należy 😍 smak kaczki ze zdjęcia czuje do dzisiaj, a była tak pięknie podana, że szkoda było cokolwiek psuć widelcem 😁 powiem Wam, że jest to zdecydowanie najlepsza restauracja w Krakowie, w jakiej byliśmy! 😱💕 nie tylko pod względem smakowym, ale samo podanie dania, klimat i obsługa sprawiła, że czuliśmy się tam bardzo dopieszczeni 🙊🙏🏻 jeśli jesteście z Krakowa lub będziecie w Krakowie to koniecznie wybierzcie się tam na obiad czy kolacje z obowiązkowym deserem 🍨! Nie pożałujecie 😘😘 #filipa18 #kraków #cracow #filipa18 @restauracja_filipa18

A post shared by Kinga Matusiewicz-Kurcoń 🍒 (@kuchennykodeks) on

Mozaika Resto Bar

Jeśli miałaby istnieć idealna restauracja na randkę, to bez wahania moglibyśmy sobie wyobrazić “Mozaikę”. – Piękne wnętrza, nietuzinkowa, różnorodna kuchnia – to wszystko sprawia, że miejsce to bez wątpienia zasługuje na miano “InstaFriendly”. Któż nie marzy o zrobieniu zdjęcia w tak pięknej aranżacji?

 

Karolina Przybył

Junior Social Media Manager

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł