Najlepsze reklamy Super Bowl ostatnich lat
dodano 25 stycznia 2019

Już trzeciego lutego Super Bowl, wielkie amerykańskie święto footballu, które co roku gromadzi przed odbiornikami rekordowe liczby fanów. Dla nas Super Bowl to przede wszystkim pokaz sił największych światowych graczy w świecie reklamy i ogromna dawka inspiracji, dla której przyjście do pracy w poniedziałkowy poranek z podkrążonymi oczami nie jest niczym strasznym. Poniżej przedstawiam swój subiektywny wybór reklam z Super Bowl z ostatnich lat:

10.

Nie da się wyobrazić sobie zestawu reklam z Super Bowl bez pojedynku największych graczy na rynku napojów. Coca-Cola w swoim poruszającym spocie z 2017 roku sięga do przywiązania Amerykanów do swojego hymnu, wskazując na różnorodność. I robi to świetnie.

 

9.

Jeśli już o wzruszeniach, to nie można zapomnieć o reklamie Budweissera z 2015, która podbiła serca ludzi z całego świata. Historia zaginionego pieska rozczuli nawet największych twardzieli, obiecuję.

 

8.

Nie byłoby do końca prawdą, gdybym twierdziła, że Super Bowl oglądam tylko ze względu na reklamy. Archetypiczni gracze sami w sobie są sporą atrakcją, a zawodowi footboliści wykonujący układ taneczny z Dirty Dancing to creme de la creme.

 

7.

Z tą reklamą szczególnie agencyjnie się utożsamiamy, bo naszym celem także jest zrobienie wszystkiego, by restaurator mógł w spokoju zajmować się swoim miejscem i… wyręczony w tym, co możemy dla niego zrobić, nie dopuścił w nim do rozróby zainicjowanej przez Jasona Stathama i Gal Gadot.

 

6.

Angażowanie wielkich gwiazd kina do reklam prezentowanych podczas Super Bowl to już tradycja. Rapujący Peter Dinklage i śpiewający Morgan Freeman w spocie Doritos i Mountain Dew? Proszę bardzo!

 

5.

Pozostając w gronie gwiazd – czy Christopher Walken poradzi sobie z adaptacją przeboju Justina Timberlake’a? I to jak! a zadbało o to Bai(bai, bai) 🙂

 

4.

Pieski, junk food, miłość i… ketchup, czyli to, co kochamy najbardziej. Ten spot mogę oglądać bez końca. Nie pytajcie.

 

3.

Znacie firmę Mophie? Jeśli nie, to lepiej poznajcie, bo jej reklama doskonale pokaże Wam, jak ważna jest naładowana bateria w pewnym ważnym centrum zarządzania.
PS. Pies i pan zamienieni miescami podbili moje serce.

 

2.

Amazon w 2018 zaprezentował wspaniałą reklamę, w której opowiedział o tym, co stałoby się, gdyby asystent głosowy Alexa, stracił głos i musiał zostać zastąpiony przez m. in. Gordon’a Ramsey’a, Cardi B. i… Anthony’ego Hopkins’a. Nie wiem jak Wy, ale ja biorę ostatniego!

 

 

1.

John Malkovich. Reszta jest milczeniem.

Udostępnij ten artykuł