Najsmaczniejsza strona kulinarnego półświatka Gdańska

Niepokorni to projekt trójki przyjaciół - gastronomicznych pasjonatów, którzy razem postanowili otworzyć w Gdańsku miejsce bezprecedensowe. Z kuchnią dla Gości w każdym wieku, ale świadomych smaku i poszukujących nowości. Chcieli jednak, aby w ich progi zawitali nie tylko ludzie w szpilkach i krawatach.

Realizacja: Marzec 2017 – obecnie

Wyzwanie

Niepokorni to koncept dla ludzi otwartych, żądnych wrażeń – w marynarkach i w bluzach, stonowanych i niczym się nie wyróżniających na co dzień jak i całych wytatuowanych.

Trójka przyjaciół otworzyła miejsce, które kierują do ludzi takich jak oni sami – otwartych, odważnych i różnorodnych jak wzajemnie kłócące się żywioły. Nie ma co ukrywać, do pory powstania Niepokornych trójmiejska gastronomia kierowała się utartymi schematami i zachowawczymi rozwiązaniami. Stanęło więc przed nami zadanie wyznaczenia nowej jakości oraz wejścia tak silnego jak… lewy sierpowy.

W jaki sposób stworzyć miejsce, które wpisze się w klimat miasta, uzupełni ofertę lokalnego rynku i przyciągnie ludzi? Podjęliśmy się zadania, jakim było stworzenie zupełnie nowej, oryginalnej koncepcji pomagającej wypromować najwyższej jakości składniki, osoby założycieli i niesamowitą kuchnię skierowaną do wielbicieli mięsa. Potrzebna była całościowa, przełomowa kampania i wykreowanie świadomości obecności miejsca jeszcze przed jego otwarciem.

 

Żeby nie było jednak za prosto przed nami stanęło parę poważnych wyzwań.

Trzy silne osobowości to trzy różne kierunki – z jednej strony mamy szefa kuchni, który jak nikt inny potrafi stworzyć idealnie zbalansowane kompozycje smaków i nie boi się szukać i eksperymentować. Po drugiej stronie barykady stali natomiast właściciel z managerką, którzy nie chcą robić kolejnej w Trójmieście restauracji do których chodzi garstka osób od święta. Na styku ich koncepcji powstali właśnie Niepokorni – przełamanie konwenansów i utartych szlaków. Koncepcja to hołd złożony ich wyjątkowym biegnącym pod prąd osobowościom.

Niepokorni osiedli w lokalu przy ulicy Chmielnej – miejscu, gdzie jeszcze parędziesiąt lat temu rezydowali bowke – gdańscy chuligani, regionalni apaszowscy rzezimieszkowie. To oni i czas ich dominacji na ulicach Gdańska stanowiły dla nas największą inspirację.

Jak w całą historię wpleść regionalna kuchnią pokazaną zupełnie na nowo...

To jednak Niepokorni! Nie przejmują się konwenansami i łamią zasady. Ich lokal to ich zasady – i na sali, i w kuchni. Miejsce, które oddaje współczesny hołd regionowi Trójmiasta i bogatej historii Gdańskiej kindersztuby okresu 20-lecia międzywojennego.

Stąd miejsce w którym zjecie nieprzyzwoicie zaskakujące połączenia smaków bez szpilek, krawatów i białych obrusów.

Rozwiązanie

Rozpoczęliśmy pracę pełną wyzwań, która wymagała od nas nie tylko poświęcenia czasu i zasobów, ale również odnalezienia się w nowym, gastronomicznie nieznanym nam dotąd mieście – Gdańsku. O ile znaliśmy je z towarzyskich wizyt, tak stanowiło to dla nas pole do badań i intensywnych poszukiwań branży i podstaw całego środowiska gastronomicznego.

Aby jednak otworzyć lokal terminowo musieliśmy działać równolegle na każdym polu zakresu naszych prac – równocześnie z kampanią pre-openingową w digitalu, przygotowywaliśmy wnętrze i działania promocyjne na otwarcie.

Co zrobiliśmy

Opracowanie ramowej strategii komunikacji w oparciu o

 • historię kultury ulicznej gdańskiego Dolnego Miasta,
 • regionalny kontekst czasów współczesnych,
 • charakter właścicieli i ich renomę.

Stworzenie wizualnej sfery komunikacji - od logotypu przez key-visual po elementy dekoracji wnętrza

 • zaprojektowanie logotypu i elementów komunikacji wizualnej,
 • stworzenie projektów menu, ulotek, wizytówek i plakatów,
 • przygotowanie elementów graficznych witryny i ilustracji uzupełniających koncepcję wnętrza.

Obsługa dobranych komunikacji z fanami i klientami

 • Facebooka,
 • Instagrama,
 • TripAdvisora.

Merytoryczne wsparcie właścicieli i bieżący nadzór nad marketingowo-reklamowym funkcjonowaniem lokalu.

  Dopracowaliśmy szczegóły wnętrza

  Nie bylibyśmy sobą nie korzystając z możliwości przelania kreatywności jaka w nas drzemie również do wnętrza lokalu. Dlatego na ściany przygotowaliśmy grafiki, którer oddają charakter konceptu – bezkompromisowe przełamanie klasyki z humorem i współczesnym sznytem.

  Niech się leje Machandel!

  Dla kogo mamy już siekać mięso?

  Opublikowany przez Niepokorni Piątek, 10 sierpnia 2018

  Nie będziecie żałować!

  Opublikowany przez Niepokorni Sobota, 3 marca 2018

  W towarzystwie słonego karmelu z miso, enoki w tempurze, chipsów z topinamburu i jeżyn. Gwarantujemy, że czegoś takiego jeszcze nie jedliście.

  Opublikowany przez Niepokorni Sobota, 18 sierpnia 2018

  Dla Was bijemy się o najlepsze kawałki 🥊

  Opublikowany przez Niepokorni Środa, 7 czerwca 2017

  Bennemu rybki nie odmówisz. ;)Zwłaszcza makreli w towarzystwie tymiankowej polenty, cukrowego groszku, palonego pora, pieczonego pomidora, rouille i vongole w emulsji maślanej.

  Opublikowany przez Niepokorni Poniedziałek, 6 listopada 2017

  Kim jesteśmy, by kłócić się z królową?

  Opublikowany przez Niepokorni Sobota, 3 lutego 2018
  Rezultat

  W pierwszych 9 miesięcy naszej działalności z Niepokornymi udało nam się pokazać m.in. w F5, Label Magazine, trojmiasto.pl, Smaki Gdańska, Wyborcza.pl, 3CityGuide czy haveabite.in. Sprowadziliśmy też do Gdańska jedyny oryginalny Stobbe Machandel. Razem z zespołem udało nam się połączyć współczesną popkulturą z międzywojennym półświatkiem i bezkompromisowo przełamać zachowawczy świat trójmiejskiej gastronomii, a całość okrasić najlepszymi zdjęciami autorstwa Mariki Morawiec.

  0

  fanów po pierwszym sezonie wakacyjnym

  + 0

  użytkowników Facebooka do których udało nam się dotrzeć kreacjami reklamowymi

  0

  opinii w serwisach Facebook i TripAdvisor ze średnią oceną 4,7 w pierwszych 8 miesiącach (to prawie 1 recenzja dziennie!)

  0

  miejsce na prawie 600 w rankingu TripAdvisor restauracji w Gdańsku Niepokorni osiągnęli już po roku działania

  Opinie

  Sprawdź, jak możemy pomóc w rozwoju Twojego biznesu!

  Napisz do nas